COVID-19: чи є шлях передачі через воду?
Пандемія змусила населення України серйозно ставитися до питань здоров'я. Щоб уберегти себе і близьких від ризику зараження коронавирусною інфекцією, люди жадають отримати максимум інформації про недугу. Вони задаються питанням - чи є шанс передачі вірусу через воду? Наприклад - при купанні на пляжі, під час відвідування плавального басейну або вживанні неочищеної рідини з-під крана? Відповіді та роз'яснення детально викладені в огляді.
Ковід-19 у відкритих водоймах: міфи і реальні наукові обґрунтування
Опинившись у водному середовищі, збудник інфекції виявляє дивовижну здатність до виживання. Він залишається активним протягом декількох тижнів в річках, ставках і озерах за умови, що у водойми впадають стоки або каналізація. Для довідки - щоб заразитися, на літр води необхідна присутність однієї тисячі частинок вірусу. Для інфікування потрібні і інші умови:
- • низька температура водойм;
- • висока частка носіїв хвороби в регіоні;
- • недостатній рівень споживання питної води серед населення.
Під ці критерії підходять лише деякі країни. У групі ризику за оцінками дослідників знаходиться Іспанія, Королівство Марокко. У цих країнах на літр води з прісних водойм доводиться до п'яти тисяч вірусних частинок. У Канаді, Австралії, Росії та Україні ризик заразитися на пляжі незначний. Однак запобіжні заходи важливі. Прийняття сонячних ванн повинно відбуватися на відокремленій території далеко від скупчення людей.
Інфікування в закритих водоймах
З початком карантину під забороною нарівні з кінотеатрами та кафе виявилися і громадські басейни. Однак зараз вчені прийшли до висновку, що в закритих водоймах такого типу вірус не виживає. При хлоруванні і озонуванні відбувається процес його інактивації. Однак не варто безтурботно купувати абонемент і насолоджуватися плаванням. Якщо на сусідній доріжці буде хворий плавець - шанс підхопити коронавірус великий. Тому про соціальну дистанцію в півтора метра варто пам'ятати, і намагатися дотримуватися її завжди.
Також корисно дотримуватися і інших рекомендацій ВООЗ:
- Особиста гігієна
Неприпустимо користуватися чужими рушниками, мочалками, капцями. - Антисептичні засоби
Для рук потрібно мати з собою флакончик з антисептиком на спиртовій основі. - Свій посуд
Не можна пити з однієї чашки з іншими людьми.
Зараження через питну воду з магістральних трубопроводів
Вірус передається контактним побутовим шляхом і повітряно-крапельним способом - від хворої людини до здорової. Вода з центрального водопроводу піддається ретельній обробці, тому немає серйозних підстав турбуватися про ризик зараження. Але щоб посилити імунітет, знайти хороше самопочуття і міцне здоров'я, варто віддати перевагу очищеній рідині з артезіанських джерел, яку доставляють додому або в офіс в бутлях для диспенсерів і помп співробітники «Скандинавії». Вона містить корисні мінеральні сполуки, але при цьому повністю очищається від хлору, солей важких металів та інших токсичних речовин і елементів, які накопичуючись в тканинах організму, запускають патологічні процеси.