Прагнення вживати корисну воду без сторонніх домішок, накопичення яких в організмі загрожує негативними наслідками – вагомий аргумент для встановлення фільтрувальних станцій у будинках та квартирах. Однак після проходження багатоступеневої системи очищення, у рідини з'являється характерний гіркуватий присмак. Як позбутися проблеми та мінімізувати ймовірність її повторення надалі? Відповіді на ці питання розглянуті у огляді.
Причини появи гіркоти
Розчаровуватись у придбаному фільтрі передчасно не варто. Певно, ситуацію можна виправити. Гіркий смак після очищення з'являється з наступних причин:
Початково погана якість водопровідної води
Комунальні служби, що займаються централізованим водопостачанням, посередньо ставляться до питання видалення домішок, оскільки мають справу з застарілим обладнанням та відсутністю суворого контролю з боку органів контролю. Якщо у складі сторонніх речовин є вище норми - фільтр не справляється з поставленими завданнями. Частина забруднень не затримується. Щоразу, відкриваючи кран, і набираючи склянку з водою, щоб вгамувати спрагу, людина відчуває неприємну гіркоту.
Вичерпання робочого ресурсу картриджа
Кожен картридж має певний ресурс:
- • глечик близько 400 літрів;
- • пом'якшувальні – 200-500 літрів;
- • вугільні – до 5000 літрів.
Якщо своєчасно не зробити заміну, на поверхні елемента утворюється слиз, накопичуються віруси, створюються сприятливі умови для розмноження патогенів та бактерій. Використовувати його – небезпечно! Якщо немає можливості здійснювати сервісне обслуговування згідно з регламентом, краще купити напольний кулер, і замовляти бутлі з артезіанською водою в компанії «Скандинавія».
Застосування пристрою зі зворотним осмосом
Зворотний осмос передбачає видалення солей магнію та кальцію. Через це з'являються незвичні відчуття під час пиття.
Низькосортні вугільні картриджі
Дешеві аналоги, які купують із метою економії грошей, зі своїми обов'язками справляються. Вони виконують очищення, регулюють жорсткість. Однак є ймовірність попадання в рідину дрібних частинок вугілля, які віддають гіркотою.
Фільтр з іонообмінною смолою
Такий вузол затримує солі, проте змінює смак води. Не варто переживати із цього приводу – дослідження не підтверджують заподіяння шкоди організму від вживання такої рідини на регулярній основі. З неї можна без побоювань готувати кулінарні страви, напої – чай, кава, компоти.
Алгоритм дій для вирішення проблеми
Розібравшись із причинами, діють виходячи із ситуації. Можна промити та регенерувати фільтр, налаштувати оптимальну швидкість фільтрації, встановити додаткові ступені для пом'якшення та знезалізнення.
Якщо рекомендації виявилися малоефективними, замислюються над придбанням нової фільтрувальної станції з кращими експлуатаційними характеристиками. Її конфігурацію вибирають з урахуванням планового обсягу споживання, ступеня забруднення водопровідної води. Також стежать за тим, щоб вартість товару не виходила за оголошені межі бюджету.