Популярною практикою вважається приготування їжі на водопровідній воді, в той час як для пиття вибирається очищена бутильована. Все через поширення думки про те, що досить прокип'ятити воду, щоб позбутися від шкідливих домішок і зробити її м'якше. Насправді кип'ятіння тільки знезаражує воду, але не вирішує проблему з важкими металами і хлором у складі. В результаті кип'ячена вода дає осад, а їжа, приготована на ній, отримує сторонні присмаки і навіть запахи.
Фільтри теж не здатні впоратися з солями важких металів і хлором, що впливає на смак страв. Давайте дізнаємося, чому домашні системи очищення води не достатньо ефективні, і яка вода найкраще підходить для приготування їжі.
Фільтрація води: плюси і мінуси
Домашні системи очищення води давно не рідкість не тільки в Європі, але і в наших широтах. Фільтри встановлюють для того, щоб можна було використовувати водопровідну воду для пиття і таким чином економити на покупці бутильованої. Після застосування фільтрів смак води пом'якшується, вона стає придатною для пиття і повністю позбавленою сторонніх домішок.
Ефективність роботи фільтрів залежить від багатьох факторів: конструкції, правильності установки, вартості обладнання, регулярності обслуговування. Дешеві фільтри не просто не справляються зі своїм завданням, але можуть погіршити ситуацію, наприклад, видаляти не всі шкідливі домішки, що зробить воду небезпечною для здоров'я.
Підсумовуємо плюси від використання фільтрів:
- • Очищення води від хлору, важких металів і шкідливих домішок;
- • Пом'якшення;
- • Позбавлення від осаду;
- • Підвищення безпеки води для здоров'я.
В закладах громадського харчування використовують фільтровану воду, так як вона позбавлена сторонніх запахів і присмаків, а тому не зіпсує смак страви або напою.
Але у використання фільтрів є і мінуси:
- • Видалення з води корисних вітамінів і мінералів разом зі шкідливими домішками;
- • Необхідність вчасно міняти картриджі, інакше вода стане небезпечною для здоров'я;
- • Висока вартість дійсно хорошого устаткування.
Важливо пам'ятати, що фільтри не вирішують усіх проблем, і очищена водопровідна вода стає всього лише оптимальним, але не корисним для здоров'я варіантом.
Яку воду вибрати для приготування їжі
Багатьох цікавить, чи можна готувати на мінеральній воді, адже вона точно корисна для здоров'я. Відповідь буде негативною, так як мінеральна вода призначена для лікування, але не для кип'ятіння або готування.
Чому не можна готувати на мінеральній воді:
- • Відкрита пляшка води повинна бути випита через добу після використання, інакше вона позбавляється корисних властивостей, а це значить, що страви з неї не вийде зберігати довго.
- • Мінеральна вода збагачена вітамінами і мінералами, які при кип'ятінні осідають шкідливими солями, які не засвоюються організмом людини.
- • Пити багато мінеральної води шкідливо для здоров'я, а тим більше вживати виключно таку воду у вигляді їжі або напоїв.
Ні в якому разі не можна готувати на мінеральній воді для дітей або давати їм її часто пити, так як це може призвести до проблем зі здоров'ям.
То яку ж воду можна використовувати для готування?
Відмінним варіантом стане столова бутильована вода з нейтральним складом мікроелементів. Наприклад, вода «Скандинавія» 19 л - відмінний вибір на кожен день завдяки зручному формату і чудовим смаковим властивостям.
Вода «Скандинавія» створена на основі скандинавських гірських джерел, а тому має збалансований склад і чистий смак. У компанії ТМ «Skandinavia» можна замовити доставку якісної столової води в Києві додому або в офіс за доступними цінами.
Насолоджуйтесь бездоганним смаком страв разом з водою «Скандинавія»!