Професійні тренери і фахівці з дієтичного харчування відзначають важливість налагодження правильного питного режиму для безпечного і ефективного досягнення поставлених атлетом цілей. При цьому недосвідчені спортсмени часто діють на свій розсуд. Завершуючи інтенсивне тренування в залі, новачки відмовляються від склянки води, щоб не набирати назад скинуті з пітом кілограми. Тим часом втрата рідини клітинами і тканинами тіла, не має нічого спільного з втратою підшкірної жирової клітковини.
Насправді «мінус» на вагах відразу після воркаута або сету на тренажерах не говорить про реальне схуднення. Якщо не знати про це, і кожного разу нехтувати питним режимом, керуючись некоректними уявленнями про власну фізіологію, організм дасть збій. У людини з'являться симптоми, що свідчать про проблеми зі здоров'ям. Це:
- • млявість і апатія;
- • схильність до набряків;
- • загальне погіршення самопочуття;
- • блідість шкірних покривів;
- • гіркота в роті та ін.
Як пити воду в процесі і після тренування в залі?
До рекомендацій, в яких радять повністю відмовитися від пиття на тренуваннях, прислухатися не варто. Такі дії можуть призвести до незворотніх негативних наслідків, які обов'язково наздоженуть в доступному для огляду майбутньому. Щоб уникнути помилок, діяти варто за наступним алгоритмом:
- • Невеликі паузи між підходами
Підходи розбивають на групи таким чином, щоб у перервах була можливість не тільки відпочити і перевести дух, а й випити пару ковтків води. - • Пропорційне заповнення рідини
Вставши на ваги, людина дізнається, скільки рідини вона втратила. Саме такий обсяг необхідно заповнити, щоб не виникло дефіциту і тіло не страждало від зневоднення. - • Відповідальний підхід до вибору води
З крана тече вода з великим вмістом шкідливих домішок - сполук хлору, солей, частинок важких металів. Її якість сумнівна. Тому краще пити воду з електричної помпи. Встановлені на ній бутлі проходять регулярну санітарну обробку, яка перешкоджає розмноженню патогенного середовища.
Які напої можна вживати крім води?
Крім очищеної артезіанської води, набраної в пляшку з підлогового кулера вдома або у фітнес-центрі, можна включати в раціон і інші напої. В період активного нарощування м'язів, атлети ставлять на натуральні фруктові соки, молочну та кисломолочну продукцію. Їх в невеликих обсягах вживають в їжу по завершенню вправ, які були виконані відповідно до індивідуального плану тренінгу. Додасть сил і поліпшить показники витривалості ізотонічний напій з вмістом вуглеводів. А ось від міцного чаю і кави варто відмовитися. Одну чашку можна випити за півгодини до візиту в фітнес-клуб.
Щоб придбати ідеальне тіло, продовжити високу якість життя і зберегти міцне здоров'я, спортсмени повинні координувати свої дії з профільними фахівцями. Тренерський колектив залу, дієтологи і нутриціологи врахують особливості організму і нададуть рекомендації експертного рівня з вибудовування коректного і корисного режиму пиття.