У приватних будинках, квартирах і офісах кулери стали обов'язковим атрибутом. Люди, які оцінили вплив питного режиму на здоров'я і самопочуття, почали ретельно стежити за його дотриманням. Щоб доступ до очищеної питної води завжди був відкритий постійно, потрібно навчитися експлуатувати установку.
Як коректно користуватися кулером?
Запорука безперебійної та безпечної роботи пристрою - грамотне використання. Прилад, створений для порціонної роздачі питної води, складається з декількох вузлів, які чутливі до пошкоджень. Щоб захистити їх, потрібно чітко слідувати інструкціям:
- Візуальний огляд
Перед включенням потрібно оглянути корпус на предмет відколів, вм'ятин, тріщин і інших дефектів. Вони можуть з'явитися в результаті недбалого транспортування, випадкових падінь. - Контроль індикації
На корпусі розміщені сигнальні індикатори, які вказують на рівень нагріву або охолодження води. Їх показання варто відстежувати, щоб розуміти, як раціонально регулювати температурні показники в поточний момент часу. - Сумісні бутлі
В отвір для нього встановлюють бутлі об'ємом 19 літрів, які заповнені очищеною водою, і виготовлені з міцного і пружного полікарбонатного матеріалу. Використовувати несумісну тару, заповнену рідиною з-під крана, суворо заборонено. Домішки, що містяться в її складі засмітять фільтри, приведуть до передчасної втрати робочого ресурсу кранів, Тена та інших частин.
Основні етапи експлуатації
Щоб установка працювала без збоїв і поломок, потрібно відповідально підійти до наступних етапів:
Встановлення
Розміщують прилад на ідеально рівній твердій поверхні. Як настільні, так і підлогові кулери не можна встановлювати під нахилом. При виборі місця для установки важливо знайти ділянку далеко від радіаторів опалення та електричних обігрівачів, яка не потрапляє під пряме сонячне проміння з віконних прорізів.
Санітарна обробка
Проведення чистки регламентовано введеними на території європейських держав нормами. Однак наведені нормативи підлягають коригуванню в залежності від інтенсивності використання кулера. В середньому комплексну санітарну обробку рекомендують здійснювати один раз в три місяці. Вона потрібна для того, щоб запобігти зростанню патогенної мікрофлори всередині пристрою.
В процесі експлуатації установка для роздачі води забруднюється мікроорганізмами, та й зовні з'являються хвороботворні бактерії. Корпус і органи управління руками чіпають десятки людей, на поверхні приладу осідають частинки пилу. В цілому це стає небезпечним біологічним середовищем, яке негативно впливає на смакові якості рідини, її корисність для людини.
Проведення санітарної обробки має на увазі виконання трьох дій:
- • видалення накипу, сольових відкладень, накипу;
- • знешкодження патогенів;
- • усунення зовнішніх забруднень.
Після чистки кулер знаходить естетичний вигляд, а вода в ньому відповідає вимогам суворих санітарно-гігієнічних стандартів. Вона придатна для втамування спраги, приготування гарячих напоїв, кулінарних страв, всіляких морсів, коктейлів, лимонадів.