У чому зберігати воду і як зберегти її корисні якості?
З поширенням інтересу до здорового способу життя, люди усвідомили важливість налагодженого питного режиму. У зв'язку з цим особливої актуальності набув аспект грамотного зберігання очищеної води. Яка тара здатна зберегти корисність і чудовий збалансований смак? Від яких варіантів краще відмовитися? Ці питання вимагають детального розгляду.
Знайомство з класифікацією
Вода підрозділяється на три основні категорії:
- Бутильована
Купити бутильовану воду можна в будь-якому супермаркеті або продуктовому магазині. Вона очищена за допомогою багатоступеневих фільтрів від шкідливих домішок, важких металів, солей, сполук хлору. - Мінеральна
Для додання рідини максимально корисного складу виробники проводять процедуру мінералізації, збільшуючи вміст незамінних мікроелементів. Таку продукцію використовують в лікувальних цілях за призначенням лікаря для досягнення певного терапевтичного ефекту. - Дистильована
У раціон дистильовану воду не вживають, оскільки в ній повністю відсутні необхідні мінеральні компоненти.
Правила організації зберігання: граничні терміни, правильна упаковка
Вибір тари здійснюють з урахуванням типу води, її складу і властивостей. Глечики і баки зі скла, емалі, срібла застосовують для рідини, яку планують вживати в раціон для втамування спраги, а також використовувати в процесі приготування різних кулінарних страв. Перераховані матеріали мають чудові експлуатаційні характеристики, відповідають вимогам санітарно-гігієнічних стандартів. Їх поверхня не схильна до утворення патогенної мікрофлори - вона легко очищається від забруднень, піддається дезінфекційній обробці, яка проводиться в профілактичних цілях. Щоб максимально продовжити термін зберігання, температуру в приміщенні підтримують в діапазоні 7-10 градусів за Цельсієм.
Якщо вода призначається для технічного застосування - поливу рослин, збирання, її наливають у контейнери з непрозорими стінками. Їх розміщують подалі від джерел тепла і світла - радіаторів контуру обігріву, вікон. Також важливо не допустити контакту з небезпечними хімікатами - пестицидами, бензином, фарбами. Вода з джерел або колодязів зберігає властивості до трьох років. Її заливають в каністри з металу, стінки яких з внутрішньої сторони покриті декількома шарами емалі.
Відфільтровану і відстояну воду з крана не рекомендується зберігати більше ніж 72 години. Для кип'яченої рідини цей термін ще менше - близько 12 годин. Справа в тому, що процес кип'ятіння повністю змінює структуру - відбувається очищення не тільки від шкідливих, а й від корисних сполук. Крім того, в рідині деякі компоненти можуть неконтрольовано трансформуватися в небезпечні речовини, які викликають в організмі негативні зміни. Щоб виключити ризики, варто вживати очищену воду з електричних помп, настільних і підлогових кулерів, доставкою та виробництвом якої займаються перевірені постачальники. Відповідальні компанії строго контролюють кожен етап, проявляючи максимальну турботу про здоров'я і високу якість життя кожного замовника.