У тому, що вода - це здоров'я, ні у кого не залишилося сумнівів. Достатнє пиття в день позитивно позначається на самопочутті та зміцнює імунітет. Але все ще ведуться суперечки, яку воду пити: фільтровану або бутильовану. Розглянемо особливості і переваги кожного варіанта, щоб було простіше зробити вибір.
Чому водопровідна вода не підходить для пиття?
Не так давно вода з-під крана відповідала нормам життєзабезпечення, а тому її дозволяли пити без попередньої обробки. Стрімка індустріалізація негативно вплинула на якість водопровідної води. Важкі метали, хлор і різні хімічні сполуки і мікроорганізми стало неможливо фільтрувати на первинному етапі очищення.
Сьогодні водопровідну воду не рекомендується вживати в сирому вигляді, навіть після відстоювання. Кип'ятіння вбиває мікроорганізми, але не впорається із залишковими хімічними сполуками. Оптимальним варіантом залишається фільтрація або покупка бутильованої води. Давайте розберемося, що краще і вигідніше для домашнього застосування.
Вода в пляшках - які особливості?
Бутильовану воду можна придбати в найближчому супермаркеті в тарі об'ємом від 5 до 10 л і більше. Тут можна самостійно вибрати виробника, знайти інформацію про джерело і мікроелементний склад, терміни придатності на етикетці. Ви можете бути впевнені у високій якості і корисних властивостях води.
При цьому на постійній основі у покупки бутлів в супермаркетах можна знайти більше мінусів, ніж плюсів. Наприклад, вільні бутлі найчастіше неможна використовувати багаторазово, їх потрібно правильно утилізувати. До того ж регулярне покупка води в роздріб обертається вагомими витратами на місяць. Виходом стане доставка води в бутлях додому або в офіс від перевірених постачальників. У доставки води є переваги:
- • Оптові ціни і знижки постійним покупцям;
- • Сертифікована якість продукції;
- • Можливість замовити воду в будь-яких обсягах;
- • Співпраця на постійній основі.
Крім того, багато компаній пропонують здавати використану тару для вторинної переробки і екологічної утилізації.
Так як вода витрачається у великих кількостях, оптимально замовляти її в тарі не менше 10 л. Компанія «Скандинавія» пропонує питну очищену воду в бутлях об'ємом 19 л, що дозволить заощадити на витраті тари і послуги доставки.
Фільтри для води: переваги і недоліки
Вважається, що установка фільтра позбавляє від необхідності купувати воду. Але насправді фільтрація не завжди є найкращим рішенням. Наприклад, деякі системи очищають воду не тільки від шкідливих, але і від корисних мінералів. Також фільтри необхідно постійно перевіряти і змінювати, інакше вони, навпаки, почнуть накопичувати забруднення, які залишаться в воді.
Сьогодні існує 5 основних видів фільтрів для очищення водопровідної води:
- • Сорбційні - поглинають забруднення за допомогою сорбентів;
- • Проточні - забезпечують триступеневу систему очистки без зворотного осмосу;
- • Мембранні - здійснюють механічну фільтрацію;
- • Зворотні - фільтрація відбувається за допомогою зворотного осмосу, в результаті якого видаляється до 98% шкідливих речовин;
- • Ультрафіолетові - знезаражують воду за допомогою бактерицидної лампи.
Основним недоліком всіх видів фільтрів є висока ціна і необхідність їх регулярно обслуговувати, забезпечуючи чистку механізмів і заміну картриджів.
Висновок
Фільтр - дорога покупка, яка виправдовує себе при правильному підході до експлуатації. Бутильована вода - оптимальний вибір за умови, що ви знайшли свого постачальника. Тільки в такому випадку ви отримаєте чисту і корисну воду за найкращими цінами з доставкою прямо додому.