Налагоджений питний режим - невід'ємна складова здорового способу життя. Організм людини складається з води на 80% - і вона виконує найважливіші функції в кожній системі і в кожній клітині. Але чи варто вживати рідину на ніч, коли метаболізм сповільнюється, і більшість процесів життєдіяльності умовно «стоять на паузі»? Відповідь на це питання розглянута в огляді.
Чому вода на ніч необхідна?
В середньому на сон людина витрачає від 6 до 8 годин на добу. За цей період ії тіло, як і раніше знаходиться в «робочому» стані - дихає, виділяє піт і т.п. Рідина потрібна в першу чергу для підтримки гідробалансу організму, а також для виконання інших завдань:
- Поліпшення діяльності шлунково-кишкового тракту
Їжа перетравлюється в повному обсязі, особливо якщо в раціоні присутні джерела клітковини - овочі, фрукти, цільнозернові злаки. «Водне голодування» веде до запорів, провокує проблеми з формуванням калових мас в кишечнику. - Виведення шлаків
Проводиться очищення від токсичних речовин і шлаків, в результаті чого з шкірних покривів зникають висипання, вирівнюється колір обличчя. - Профілактика енергодефіциту
Оскільки немає уповільнення обміну речовин, кожен день відчувається прилив сил - енергії вистачає для активної трудової діяльності, дозвілля і хобі. - Запобігання хвороб з боку серцево-судинної системи
Мінімізується ймовірність виникнення інфарктів, інсультів. - Підтримка стрункості
Виграє і фігура. Якщо відмовитися від прийомів їжі після 18:00, а на ніч випити воду, вдасться приглушити апетит, і скинути зайві кілограми в найкоротші терміни.
Яких запобіжних заходів варто дотримуватися?
Займаючись здоров'ям, важливо пам'ятати про головний принцип: «Не нашкодь». Воду слід приймати протягом дня рівними дозами. Якщо основний обсяг випити ввечері - після пробудження можуть з'явитися ознаки набряків, та й нічні походи в туалет не сприяють повноцінному відновленню сил. У деяких ситуаціях дієтологи рекомендують замінити питво кисломолочною продукцією - кефіром, ряжанкою, йогуртами, а також легкими фруктовими киселями.
Також варто сфокусувати увагу на якості води. Кращий варіант - очищена рідина, видобута з глибинних артезіанських свердловин. У ній немає шкідливих домішок - важких солей заліза, хлору та інших небезпечних сполук.
Базовий звід правил
Кожного разу, підходячи зі склянкою до диспенсеру у вечірній час доби потрібно керуватися не загальними рекомендаціями, а поточною індивідуальною потребою організму. Також варто враховувати такі фактори:
- • надмірно холодне питво посилює ризик простудних захворювань, загальмовує обмінні процеси;
- • малі порції кращі, оскільки виключається надмірне навантаження на систему виділення;
- • занадто гаряча вода пошкоджує зубну емаль, подразнює слизову оболонку ротової порожнини і гортані.
Оптимально випити воду кімнатної температури за 30-60 хвилин до занурення в сон. Якщо цей найпростіший ритуал звести в ранг щоденних звичок, вдасться проявити максимальну турботу про збереження здоров'я.